Dziś jest: poniedziałek, 23-09-2019, Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Spotkanie z panem Policjantem

POLICJANT W PRZEDSZKOLU

Dnia 11.09.2013r. na zaproszenie pani Dyrektor przybył do naszego przedszkola Policjant – Dzielnicowy; sierż. sztab. Tomasz Pereczkowski z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych placówki zgromadziły się, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli Dzielnicowemu pamiątkowy upominek i zaprosili pana Policjanta na kolejne spotkanie.