Dziś jest: wtorek, 21-05-2019, Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Rodzice czytają

Pani Oksana Huculiak, w ramach akcji czytania dzieciom, przeczytała bajkę ukraińską.

Ewelinka ubrana w tradycyjny, ukraiński strój ludowy, przedstawiła typowe zwroty w języku ukraińskim oraz kilka zabaw ukraińskich dzieciom z grupy najmłodszej oraz dzieciom z grup starszych.

​Dziękujemy za przybycie pani Oksanie Huculiak oraz zapraszamy chętnych rodziców do kontynuowania akcji.

Pani Martyna Kubis zaprezentowała jedną opowieść z cyklu "Tomek i przyjaciele".

Przyniosła również zabawki nawiązujące do postaci występujących w cyklu - dwa pociągi oraz książeczkę o przygodach wywrotki.

Pani Joanna Bucka zaprezentowała między innymi "Alicję z krainy czarów" oraz wiersze Juliana Tuwima - m.in.: "Lokomotywę".

Pani Katarzyna Iwach zapoznała dzieci z "Czerwonym Kapturkiem".

Pani Magdalena Wrzesińska czytała nam o "Wiośnie" oraz "Nie rozmawiaj z nieznajomym".

Pani Iwach. Poniedziałek 24 IV.

Dzieci posłuchały opowieści o "Królu Lwie".

Pani Cyris. Środa 26 IV.

Poznaliśmy dalsze przygody Turlututu.

Pani Bucka.28 IV.

Dzieci zapoznały się z przygodami m.in.: "Ali Baby i czterdziestu rozbójników."

Pani Wrzesińska. 9 V.

Dzieci zapoznały się z legendą o "Toruńskich piernikach". Poznały ich tajemniczy składnik, a pani Wrzesińska przygotowała słodką niespodziankę.

Pani Oksana Huculiak ponownie odwiedziła grupę, tym razem przeczytała ukraińską bajkę pt.:"Masza i niedźwiedź" w wersji oryginalnej.