Dziś jest: poniedziałek, 22-07-2019, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważona norma na energię wynosi 1302 kcal. Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 977 kcal.  I śniadanie 25-30% 280- 300kcal, II śniadanie 5 -10%  do 98kcal, obiad 35-45% 440 - 500kcl, podwieczorek 5-10% do 98kcl

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

15.07.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka wiejska, pomidor, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Krupnik zabielany, ziemniaki, jajo w sosie koperkowym, marchewka mini, napój owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Budyń waniliowy z musem truskawkowy.

Mleko

16.07.19

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao.

Gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Kasza manna na rosole z natką pietruszki, ziemniaki, bitki wieprzowe na cebulce, surówka z kapusty pekińskiej z ogórkiem zielonym i koperkiem, sok jabłkowy.

Mleko, pszenica, seler

Babka piaskowa z herbatką owocową, jabłuszko.

17.07.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, wędlina szynkowa, sałata, papryka, kawa z mlekiem.

Mleko, pszenica, jaja

Kapuśniak z kiszonej kapusty, naleśniki z twarożkiem i polewą truskawkową, sok pomarańczowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem, pasta jajeczna z ogórkiem kiszonym, herbata z cytryną.

18.07.19

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Gruszka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z ryżem i natką pietruszki, kopytka z masełkiem, kotlet drobiowy, sałata lodowa ze śmietaną, sok warzywno-owocowy niepasteryzowany „Dmuchawce latawce”.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Mus owocowy Kubuś z chrupkami kukurydzianymi

19.07.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta rybna z  twarożkiem i szczypiorem, kawa z mlekiem.

Mleko, pszenica, jaja, ryba

Zupa ogórkowa, racuszki drożdżowe z jabłuszkiem pod biała pierzynką, sok pomarańczowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Bułka kajzerka z masłem, szynka drobiowa, pomidor, herbata owocowa.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

22.07.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem. Brzoskwinka.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa fasolowa, potrawka drobiowa z warzywami i ryżem w sosie pomidorowym, napój jabłkowy.

Mleko, pszenica, seler

Kasza manna  z truskawkami.

23.07.19

ALERGENY

Bułka kajzerka z masłem i dżemem, mleko.

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natką pietruszki, ziemniaki, kotlet mielony, mizeria ze śmietaną, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Kisiel wiśniowy z batonikiem wielozbożowym z musli

Mleko, pszenica jaja

24.07.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, parówki na gorąco z ketchupem, herbata z cytryną.

Biała rzodkiew.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa marchewkowa z kaszą gryczaną, kluski drożdżowe na parze z koktajlem truskawkowym, napój owocowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Długa bułka z masłem, pasztet drobiowy, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

25.07.19

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z miodem, kakao.

Banan.

Mleko, pszenica, jaja

Barszcz czerwony, krokiety z kapustą kiszoną i pieczarkami, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Naturalny jogurt truskawkowo-gruszkowy z chrupkami kukurydzianymi.

Mleko

26.07.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem i żółtym serem, ogórek zielony, sałata, kawa z mlekiem.

Arbuz

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z ryżem, ziemniaki, filet z dorsza duszony na masełku klarowanym, surówka z kapusty pekińskiej z kukurydzą, koperkiem i szczypiorem, napój pomarańczowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Mus owocowy z chrupkami kukurydzianymi.