Dziś jest: wtorek, 21-05-2019, Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważona norma na energię wynosi 1302 kcal. Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 977 kcal.  I śniadanie 25-30% 280- 300kcal, II śniadanie 5 -10%  do 98kcal, obiad 35-45% 440 - 500kcl, podwieczorek 5-10% do 98kcl

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

20.05.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Banan.

Mleko, jaja, pszenica

Zupa kalafiorowo-koperkowa, ziemniaki, bigos z kapusty kiszonej i mięsa, kompot z owoców mieszanych.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Kasza manna na mleku z musem jabłkowym.

Mleko

21.05.10

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Mleko, jaja, pszenica

Zupa jarzynowa z ziemniakami, bitki wieprzowe w sosie własnym z kaszą owsianą, ogórek małosolny, lemoniada cytrynowa.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Galaretka z truskawkami, chrupki kukurydziane

22.05.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, pomidor, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

Gruszka.

Mleko, jaja, pszenica

Żurek śląski z jajkiem,  makaron spaghetti z mięsem, sosem pomidorowym i żółtym serem, kompot z owoców mieszanych.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Kisiel malinowy z batonikiem zbożowym.

23.05.19

ALERGENY

Płatki zbożowe na mleku, bułka grahamka z masłem, twarożek ze szczypiorem.

Mleko, jaja, pszenica

Lane ciasto na rosole z natką pietruszki, kotlet schabowy z młodymi ziemniakami, biała kapusta duszona na śmietanie, sok niepasteryzowany.

Mleko, jaja, pszenica, seler

Naturalny jogurt truskawkowo-brzoskwiniowy, chrupki kukurydziane

Mleko

24.05.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, ser żółty, papryka, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

Mleko, jaja, pszenica

Krupnik zabielany, sandacz opiekany, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty kiszonej z rodzynkami, kompot z owoców mieszanych.

Mleko, jaja, pszenica, seler, ryba

Muso owocowy z herbatnikami wielozbożowymi.