Dziś jest: sobota, 21-09-2019, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

JADŁOSPIS

W zakładzie używa się: zboża zawierające gluten, soja, mleko, skorupiaki, jaja, ryby, orzeszki ziemne/orzeszki arachidowe, orzechy ( migdał, orzech laskowy, orzech włoski, nerkowiec, orzech pekan, orzech brazylijski, pistacja, makadamia), seler, gorczyca, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, łubin, mięczaki - Alergeny oznaczono zgodnie z Rozporządzeniem 1169/2011 Parlamentu Europejskiego i Rady.

WODA MINERALNA NIEGAZOWANA PODAWANA DZIECIOM MIĘDZY POSIŁKAMI

Norma dziennego zapotrzebowania energetycznego dla dzieciw wieku przedszkolnym wynosi 1400 kcal. Średnio ważonanorma na energię wynosi 1320 kcal.Na czas pobytu dziecka w przedszkolu przypada 75% średnio ważonej normy dziennej czyli 990 kcal. I śniadanie 20-25% od 200 do 250kcal, II śniadanie 15 -20% od 150 do 200kcal,obiad 35-40% od 350 do 400kcal,podwieczorek 5-10% od 50 do 100kcal

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

16.09.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, polędwica drobiowa, pomidor, ogórek zielony, kawa z mlekiem.

Banan

Mleko, pszenica, jaja

Zupa szpinakowa, racuszki drożdżowe z jabłuszkiem pod białą pierzynką, sok warzywno-owocowy Kubuś.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Rogalik z masłem i miodem, herbatka z cytryną, gruszka.

17.09.19

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem.

Arbuz

Mleko, pszenica, jaja

Kasza jaglana na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z wody z koperkiem, kurczak pieczony, surówka z kapusty pekińskiej z kukurydzą i marchewką, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Kolorowe kryształki galaretki z jabłuszkiem.

18.09.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka od górali, sałata, papryka, kawa z mlekiem.

Gruszka

Mleko, pszenica, jaja

Zupa jarzynowa z ziemniakami, pierogi ruskie z masełkiem i cebulką, kompot z owoców mieszanych.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Kisiel porzeczkowy z batonikiem wielozbożowym z musli

19.09.19

ALERGENY

Płatki zbożowe z miodem, bułka grahamka z masłem, żółtym serem i papryką.

Marchewka do chrupania

Mleko, pszenica, jaja

Barszcz czerwony, bitki wieprzowe w sosie własnym z kaszą perłową, brokuły z wody, sok tłoczony na zimno niepasteryzowany.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Budyń śmietankowy z musem truskawkowym.

20.09.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem.

Śliwki węgierki

Mleko, pszenica, jaja

Zupa koperkowa z ryżem, ziemniaki z wody, łosoś sote, surówka z ogórka kiszonego z czerwona cebulką, lemoniada cytrynowa.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Marchewka z jabłkiem, herbatniki wielozbożowe.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

23.09.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta z makreli z twarożkiem i ogórkiem kiszonym, kawa z mlekiem.

Gruszka

Mleko, pszenica, jaja, ryba

Zupa ziemniaczana z koperkiem, potrawka drobiowa z warzywami i ryżem w sosie pomidorowym, napój H2owoc.

Mleko, pszenica, seler

Kasza manna na mleku z musem truskawkowym

24.09.19

ALERGENY

Bułka grahamka z masłem i kremem czekoladowym, mleko.

Morele

Mleko, pszenica, jaja

Kasza manna na rosole z natką pietruszki, ziemniaki z wody, kotlet schabowy, mizeria ze śmietaną i koperkiem, napój pomarańczowy.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Babka piaskowa, herbatka z cytryną, jabłuszko

25.09.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, szynka wiejska, pomidor, sałata, kawa z mlekiem.

Banan

Mleko, pszenica, jaja

Zupa gulaszowa z warzywami, placki ziemniaczane z twarożkiem i śmietaną, kompot z owoców mieszanych.

Mleko, pszenica, jaja, seler

Chałka z masłem i dżemem, herbatka owocowa, jabłuszko.

26.09.19

ALERGENY

Bułka kajzerka z masłem, twarożek z czerwoną cebulką mleko.

Plasterek cytryny

Mleko, pszenica, jaja

Rosół z makaronem i natką pietruszki, pulpety wieprzowe w sosie pomidorowym z kaszą owsianą, bukiet warzyw z wody, sok  tłoczony na zimno niepasteryzowany.

27.09.19

ALERGENY

Pieczywo mieszane pszenno-żytnie z masłem, pasta jajeczna z ogórkiem kiszonym i natką pietruszki, kawa z mlekiem.

Jabłuszko.

Mleko, pszenica, jaja

Zupa pomidorowa z kaszą jaglaną, ziemniaki z cebulką, filet z dorsza opiekany na masełku klarowanym, surówka z kapusty kiszonej z pestkami dyni i rodzynkami, kompot z owoców mieszanych.

Mleko, pszenica, jaja, seler, ryba

Naturalny jogurt truskawkowo-bananowy z chrupkami kukurydzianymi.